úterý 20. listopadu 2007

Nepřipomíná vám to sníh?

Minulou neděli by titulek měl asi větší smysl, ale počasí holt neovlivníme. Nicméně se snažím nenápadně naznačit, že ToTan pro vás připravil další novinku. Nejnovější film Makoto Šinkaie 5 centimetrů za sekundu (trojice malých příběhů o velkém odloučení), který se promítal v sobotu na Akiconu.

Stahovat můžete z BT trackeru i od našeho nového bota na IRC kanále #anime.cz@IRCnet.

A z Akiconu si vypůjčíme i anotaci.
Makoto Šinkai nám ve svém novém díle dává nahlédnout do strastí dospívání. Překoná první dětská láska zdánlivě nekonečnou propast, kterou mezi chlapce a dívku vkládá neustálé stěhování? Najdou k sobě cestu, až dospějí? Nebo jejich srdce mezitím okouzlí někdo jiný, někdo bližší?

Ve třech emocemi nabitých příbězích najdete vše, co od Makoto Šinkaie čekáte - úžasnou kresbu, vlaky, nádhernou hudbu, dvě koťátka a možná jsem už zmiňoval dechberoucí kresbu.

10 komentářů:

 1. Žjů, super!! Chystal jsem, že na ten film mrknu. Viděl jsem jen HardSub od Prasátka (1 část), ale celé jsem to ještě neviděl, díky moc.

  OdpovědětVymazat
 2. Zdravim.. Zjistila jsem, že ToTan vydal hardsub na seriál Blood+. Chtěla bych ho vidět a vim že se dá stáhnout na #anime.cz@IRCnet.
  Bohužel ale nemám ani páru, co to je, nebo jako to používat.. Prosím HELP!

  OdpovědětVymazat
 3. vždyť už jsi tam byla, stačilo se zeptat ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Nechceli by ste prosím otitulkovať aj Kanojo to kanojo no neko (Ona a jej mačka)? Je to veľmi krátky filmík... a je v podstate kúsok starším prológom k tomuto filmu.

  Bol to jeden z prvých filmov dnes veľmi známeho producenta, Makota Shinkaia. Je známy svojím realizmom a prenáša ho nielen do prostredia, v ktorých sa filmy odohrávajú, ale aj do charakteristík postáv. V tomto filme Shinkai dabuje hlavnú postavu, mačku dievčaťa. To dievča je neskôr hlavnou postavou v trilógii Byósoku 5cm. Film nie je síce zábavný ako väčšina anime filmov, ale je určite zaujímavý. Tí ľudia ktorí nerozumejú japonsky alebo anglicky, prídu oveľa ak to neotitulkujete :) Prosím :)

  Dík.
  PaliKE

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím, především chci poděkovat za tento skvost, udělal na mě silný dojem.
  Pak bych měl ale jeden dotaz, týká se špatného poměru šířky a výšky videa. Například u tohoto filmu je poměr stran 720:464 = 1,5517, což neodpovídá 16:9 = 1,7778 a video se tak při defaultním nastavení jeví mírně protáhlé do výšky. Všiml jsem si toho například i u ZX release Neon Genesis Evangelionu, kdy je to dosti znatelné např. při záběru na měsíc. Aby se mi to správně zobrazilo, musím v MPC přepsat defaultní poměr stran na 16:9. Můžu se jakožto úplný laik v oblasti kódování videa zeptat, proč tato nesrovnalost vzniká? Vždyť třeba při při přehrávání ve stolním přehrávači na televizi, kde toto nemusí jít nastavit, to musí činit problém, ne? Díky za objasnění.

  OdpovědětVymazat
 6. Viero:
  U tohoto filmu je poměr stran 720x464 (825:464). Tj. jde o anamorphic widescreen. MPC by si s ním měl sám bez potíží poradit DAR je nastaveno správně. Tj. problém bude na tvé straně, přehrávače by měly zvládnout zobrazit to korektně.

  Pavol: Tento filmek jsme přeložili pokud si vzpomínám někdy kolem roku 2003.

  OdpovědětVymazat
 7. hintzu: Super, díky za odpověď. Jak jsi mi napsal, že bude chyba u mě, tak jsem se trochu pohrabal v nastavení filtrů a zjistil jsem, že pokud mám v fddshow u H.264 nastaven jako dekodér "disabled", takto to blbne. Měl jsem to tak nastavené, aby mi to video v H.264 dekódoval CoreAVC kvůli cukání videa v HD kvalitě. Dekódování H.264 jsem tedy vrátil fddshow a MPC sám správně nastavil poměr stran. Zatím se mi ale nedaří nastavit CoreAVC tak, aby mi to také dekódoval se správným poměrem. Kdybys náhodou věděl, byl bych ti vděčný za radu, díky.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak jsem zkusil ještě dva další filmy, kde mi to blblo, a s tím fddshow to jede v pořádku, ale ten NGE od ZX má pořád špatný poměr a musím ho nastavit ručně. Znamená to, že je chyba u těch, co to video kódovali?

  OdpovědětVymazat
 10. čauu!!!:)jak se vede...D....
  moc nevím o čem se tady bavíte..hm...ale máš pravdu,počasí opravdu neovlivníme..kor tuto zimu:/

  OdpovědětVymazat