úterý 11. března 2008

Pepík + Vidláci

Bylo nebylo, i zrodil se v hlavě páně Christofa nápad zvláštní, ba až prapodivný. Již mnohokrát na fórech rozličných diskuze plamenné četl, ve kterých znalí i nevzdělaní o formách překladu vášnivě se přeli a názory své pochybné se zarytou urputností bránili. A tak jednou, jsa poetou kraje Bezručova, pravil sobě: „Šak do pyči choďte už s takyma dřistama, ja vam ukažu, jak ma taky fajny překlad echt po česky vypadať.

A tak projekt rozsáhlý, malebnou češtinou oplývající, začal konkrétních obrysů nabývat. Jsa dalek toho, aby díla kulturně hodnotná dále vylepšoval, sáhl po titulu, jež zkvalitnění jak podsvinče drbání potřeboval, neb krom záběrů nemravných a póz necudných hodnoty žádné divákovi nenabízel. Jméno titulu Rosario to Vampire znělo a jeho sledování všem spolupracovníkům mistrovým jen utrpení nemalé přinášelo. Neb jak Vstavač polní, při nechutenství milostném nasazován bývá, dílo toto při choutkách nadměrných receptem bych předepisoval, či jako důkaz teze, že rozum a chtíč v opozici natrvalo býti nemohou, bych ho použil. Neboť oba svorně za ruce se drže v dáli by prchali, jen první polovinu tvarů oblých by koutkem oka zahlédli.

Jak jsem již předestřel, na dílo rozsahu takového, spolupracovníků mistrovi bylo třeba. I požádal přátel svých, by mu odborníky na nářečí regionální doporučili. Sám jsa hrdým seveřanem dialekt tento do překladu zapracoval, slovutný Eda Frťan mu s argotem pražským vypomohl a borec z Oltecu, Tempest, se o hantec postaral. Dialekty ostatní pak Manta, Mana-hime a Joshua dopilovat pomohli. O vysázení textu se hintzu postaral a nejvíckrát dílo zmíněné shlédnouti jako trest Boží musel, neb to on ho ostatním libými slůvky doporučil. O obrazové motivy a kompozici jejich se pak slovutný malíř Jarník postaral. Poté již jen krůček stačil, aby se dílo velebné objevilo u vás.

Za tým celý doufám, že malebnost a krásu řeči naší po shlédnutí kusu tohoto řádně doceníte a pro překlady své se inspirovat necháte.

6 komentářů:

 1. Nevím jaké bude samotné anime, ale blogpost je na jedničku ^__^

  OdpovědětVymazat
 2. Se slzou v oku, usmevem na rtech a plesoucim srdcem chvalim vykon pisatele a doufam, ze jeho talent a jazykova zrucnost obohati pripravovany projekt.

  OdpovědětVymazat
 3. Kurňa tož vo co tady v týhle slovovutný patálii jde, to mě hlava naráz nebrala. A tak já vidlák z Nechanic, chca nechca, musel jsem ještě jednou tuhle řeč předčítat, abych aspoň kule v morku zahlédl.

  OdpovědětVymazat
 4. Solid State Society Forever, hlavně že máte čas na chujoviny. A jak dlouho nepojede tracker? Nebyloby slušné o tom trochu poinformovat?

  Unlucky

  OdpovědětVymazat
 5. Boha jeho, za tohle půjde někdo do pekla. : )

  *Hejty

  OdpovědětVymazat