pondělí 28. dubna 2008

Fest Trip - jejich temná magie

Psal se osmadvacátý den osmého roku nového tisíciletí. Ulice byly bičovány proudy kyselé vody a mezi domy se za nepříjemného skučení proháněl severák. Počasí, že by psa nevyhnal. Jako každý pátek většina města usedala k blikajícím obrazovkám a za pomoci dálkových ovladačů se z hnusné reality přesouvala do víru legrace a zábavy. Nikdo z nich netušil, že zrovna v ten den se svět opět začíná měnit. Hluboko pod městem, v místech, kam nečas nedosáhne a krysy si netroufnou, v záři loučí postávalo několik postav zahalených v pláštích. Postav, které rozhodně nekuly nic dobrého.

"Plány nepokračují podle mých předpokladů, pánové", pronesla zrovna jedna z nich. "Myslím, že je třeba vás povzbudit k vyššímu úsilí, neboť vaše odhodlání zjevně polevilo." Mluvčím byl vysoký kostnatý muž se zlým pohledem a ustupujícími vlasy, které dodávaly jeho tváři vzhled liche.
"Proto jsem pro vás všechny připravil takové... řekněme dobrovolné mentální cvičení." Postavy se drobet zachvěly v neblahé předtuše toho, co bude následovat.
"Očekávám, že zejména pánové hintzu a Christof se rádi a dobrovolně přihlásí, neb jak jsem byl informován, místo řádné činnosti lidi na různých diskuzních fórech týrají a pracím na realizaci plánu se vyhýbají!"
"Každý nějak relaxuje," ozval se jeden z oslovených, statný dlouhovlasý čahoun. "Já taky nikomu nevyčítám, že děsí cestující ve vlacích a pak si to ještě fotí."
"Nevyčítám vám vaše drobné radosti," pokračoval hlavní mluvčí, "nicméně plán je třeba mít neustále na zřeteli."
"Za necelé čtyři měsíce hodlám pro náš plán uchvátit další neposkvrněné duše. Mám již podklady pro většinu jejich slabin, ale jeden mi stále schází."
"Počítačové hry, to je hudba budoucnosti! A koho nezaujme metodika jejich tvorby, toho uženeme na realističnost zrcadla, které nastavíme těm, kterým tak oddaně slouží!"
"Na týden odjíždím do Vídně, ale až se vrátím, započneme. Tématem budiž cesta na Animefest. Připravte se." S těmito slovy se lebkoun otočil a zmizel ve stínech. Ponořeni do vlastních myšlenek ho ostatní brzy následovali.

V teple potemnělých kutlochů, plných zloby a nenávisti, se týden vypařil rychleji než pivo postavené před fanouška Baníku. Tentokrát s obavami čekal spolek v zatuchlých kanálech na svého vůdce. Tušili, že to, s čím se vrátí, se minimálně některým z nich nebude zamlouvat. A nemýlili se.
"Jak novej program? Vždyť je to strašně složitý!" Rozčiloval se dlouhovlasý a nervózně poklepával prsty o stěnu. "Já to klidně napíšu, mám je dobře nastudované, ale proč musíme sakra vymýšlet tyhle moderní skopičiny?!"
"Kliiid, hintzu, bude se ti to líbit, až to pochopíš," utěšoval ho mladík s mírně nepříčetným pohledem, žmoulající hrnek kafe. "Jen se neboj to vyzkoušet."
"Hrozný, na starý kolena se učit nějaký novoty. Jako by se to nemohlo udělat pěkně po staru." Nehodlal se hintzu vzdát.
"Jojo, postaru. Pěkně je praštit palicí a odtáhnout do jeskyně, co?" uchechtl se další ze spolku, černovlasý muž, nápadně připomínající otce Harryho Pottera. "Jen pojď hezky s dobou."
"Dost debat, hintzu se prostě přizpůsobí, nebo ho s tracem zaučím," utnul hádku hned v počátku lebkoun. "Vymysleli jste, kdo nám to nakreslí? Na samotnej text je nenalákáme, víte, jak jsou dneska zmlsaní..."
"No, mysleli jsme, že bychom třeba mohli opět povolat Jarníka..." začal Potter.
"Nikoho jiného nemáme? Povolat Jarníka..." zamyslel se lebkoun. "Jaké máme obětiny, hintzu?"
"Na mě nekoukejte, po pannách se slehla zem a poslední černou slepici jsem obětoval na polívku."
"Budeme muset doufat, že náš plán je dostatečně temný, aby Jarníka zaujal sám o sobě."
"V tom případě musíme pohnout, nemůžeme před něho předstoupit s prázdnýma rukama," ozval se menší podsaditý chlapík, hladící maketu lokomotivy.
"Žebřík na to kápnul. Jestli budeme mít jen pár idejí a temných myšlenek, se zlou se u mistra potážeme."
Vůdce se zamyslel. "Takže je třeba zapracovat, pánové. Nejlepší bude postavit ho rovnou před hotovou věc."
"Hintzu s Christofem začnou řešit, o čem to bude, a taky to rovnou psát, ne jako posledně. Bee dohlídne na to, aby hintzák nesabotoval trac a naučil se používat SVN," začal přidělovat úkoly.
"A Žebřík, když už se tak pěkně přihlásil... hmmm... můžeš nám sehnat nějaké fotky? Ale prosím tě, tentokrát zkus něco statického, třeba nádraží nebo vagóny nebo tak. Nepotřebujeme kopu fotek plnou vyděšených důchodců a sténajících školaček."
"Něco zkusím," odvětil Žebřík, stále si hrající s lokomotivkou. "Ale nezaručuju, jak to bude vypadat."
"Fajn, takže domluveno. Jdu do tracu nahodit nějaké tickety a milestony, ať víte, co je potřeba a do kdy. "
"Do práce, pánové."

S těmito slovy se činnost kolem nejnovějšího lebkounova plánu rozběhla naplno. Členové temného spolku začali sepisovat věty plné temných tužeb, shromažďovat fotografický materiál a brodě se mravním bahnem, sbírali zážitky, jež by cílovou skupinu dokázaly přikovat k monitorům. Jakmile měli pohromadě dostatek nehezkých nápadů, které by u fandů sourozenců Gondíkových dokázaly vyvolat záchvaty inkontinence, povolali Jarníka... A ten, jsa potěšen aktivitou svých druhů, svolil, že bude realizaci plánu nápomocen. S démonickou vervou sobě vlastní záhy splnil určený cíl a pak už se čekalo pouze na hintzua. Ten, vypiplávaje si své oblíbence do maximálních povolených detailů, zjistil, že se nehodlá s jednou z postav rozloučit a tak sabotoval její pasáže, kde jen mohl...

"Dnes jsou to přesně tři mesíce, pánové," pronesl jednoho dne lebkoun ke svým druhům. "Tak kde máme release?"
"Vše je připraveno, jen Sabbato jsme museli pod hrozbou mučení zlikvidovat," odvětil s potutelným úsměvem Potter. "Dokonce jsem opravil i tu chybku, kterou hintzu propašoval do hry, takže jeho oblíbenkyni půjde klofnout!"
"V tom případě, do půlnoci ať je to venku, jdu spát. Zítra mizím opět do Vídně!"

A tak spatřil světlo světa nejnovější projekt z dílny srdíčkových lidiček. Doufáme, že se vám bude líbit. A pokud ne, nic si z toho dělat nebudeme. Svůj účel splní. A splní ho dokonale. Možná si toho nevšimnete dnes, možná ani zítra, ale jednou... jednou přijde den...

7 komentářů:

 1. Teda, já fakt čumím na co všechno vy
  máte čas... Nebylo by lepší dokončit již před několika lety naslibované fansuberské projekty?

  OdpovědětVymazat
 2. Skvele napsany ;). Tak hitznu se naucil s tracem a SVN? Musim to stahnout, ale v praci nejede ani Rapid, ani P2P, aaaauuu....

  Nebude nejaky mirror? .))

  OdpovědětVymazat
 3. Anonym: rozhodne nebylo, neni to takova zabava a nenaucime se u toho nic noveho.
  Jinak, ktere myslis?

  OdpovědětVymazat
 4. bee_boo: GITS - Solid State Society

  OdpovědětVymazat
 5. Anonym: To bude možná tím, že na SSS dělají jiní lidé než na Fest tripu;)

  OdpovědětVymazat
 6. Mno, nějakou verzi SSS tady mám, ale když je anonym tak milý, nějak se mi nechce ji připravit k finální kontrole.

  OdpovědětVymazat