středa 21. května 2008

Externí titulky z Animefestu 2008

Jako každý rok, i letos jsme na Animefest překládali několik filmů a ukázek seriálů. Ty, které nebudeme vydávat jako enkody, si můžete stáhnout jako externí titulky. Konkrétně Appleseed: Ex Machina, Stranger -Mukou Hadan-, a po dvou dílech Macross Frontier, Gundam 00, Blassreiter, Zettai Karen Children. Později ještě přidáme dva díly Neo Angelique Abbys. Stahovat můžete z titulky.totan.cz.
Snadno si můžete spočítat, že jako enkod vydáme Moyashimon, Minami-ke, Library War a pravděpodobně Real Drive.

10 komentářů:

 1. A titulky k Moyashimon byste jako externí vystavit nemohli? Hodně lidí, včetně mě, by to jistě ocenilo.

  OdpovědětVymazat
 2. Moyashimon bude ToTan vydávat jako jeden ze svých projektů, včetně úžasného karaoke a nádherných enkodů. Jen teď nějak lidi co na tom dělají státnicují, takže budete muset chvilku vydržet ;) Ale určitě to bude stát za to.

  Kvašmež!

  OdpovědětVymazat
 3. 1) "úžasného karaoke"? Pro koho? Na co jako? Nebo si snad myslíte, že si podle toho někdo zazpívá? Pro běžné konzumenty naprostá zbytečnost.

  2) "nádherných enkodů"? WTF? To jako že to bude mít lepší kvalitu než ten VHS rip Baccano a Yumedamaya Kidan co je u Vás k vidění? Zase to nepřehánějte, mně ten Hintzuv "snový" desetigigový encod BlueRayRip 1920x1050 Solid State Society docela stačí.

  3) Doufám jen, že tentokráte ten překlad bude "lidský" a ne tak slušňácky češtinářský jako v Yumedamaya Kidan. No to se fakt nedalo číst. Kdyby takhle někdo v mém okolí mluvil tak mu jednu vrazim.

  Kdysi Otaku Trpaslík na jednom fóru prohlásil, že ste banda Egoistů. Teď již chápu co tím myslel...

  Unlucky

  OdpovědětVymazat
 4. Už se těším na vydání Moyashimon, bohužel se mi ho podařilo zaspat.
  Proti spisovné češtině nic nemám. Naopak, když mi pár docentů vrátilo 10 stránkovou práci kvůli nespisovné češtině na předělání,tak si člověk uvědomí,že určitá prezentace je potřeba.A to platí dvojnásob,pokud něco prezentuji na veřejnosti.
  Samozřejmě se s jazykem dá pracovat podle potřeby,ale to záleží na vkusu a názorech toho,kdo s ním pracuje.
  Osobně jsem moc spokojená jak s výběrem seriálů tak jejich zpracováním. Všem se prostě zavděčit nedá.
  Sybelle

  OdpovědětVymazat
 5. 1) pro běžné konzumenty je naprostá zbytečnost i vydávání enkodů nebo snaha o překlady bez chyb. Má to snad znamenat, že se na to máme vykašlat?

  2) Baccano! není projekt totanu, rawy jsem sháněl já a jsou víc než slušné. Pokud máš lepší, lidé z SGS si s tebou jistě rádi promluví. Pokud seženeš lepší video na snové koule, sem s ním. Hintzu žádné SSS nedělá, jak by ti mohlo dojít, kdyby ses namáhal číst reakce na své komentáře. Rozlišení plného HD videa je 1920x1080, nikoliv 1920x1050.

  3) pokud se ti překlady nelíbí, nesleduj je, ušetříš si tím utrpení a čas, který ti zabere napsání podobných příspěvků kdykoliv, kdy máš pocit, že se ti dost nevěnujeme. Já chápu, že tě pravděpodobně uráží, když někdo vedle tebe mluví správně česky, ale nechtěj po nás, abychom jazyk postav přizpůsobovali tvým komunikačním schopnostem. To by potom nemuseli rozumět ostatní. Proto se držíme zavedených jazykových standardů.

  OdpovědětVymazat
 6. Ja vim, ze bych vas tim nemel otravovat, ale stejne:

  Moc se primlouvam za Moyashimon v HD. Az na prvni dil videl cely na AF (btw prvni anime, ktere jelo pres noc a udrzelo me vzhuru!) a kdyz jsem se po nem ted pidil, dostal se mi do tlapek uzasny HD encode od BSS - to bylo asi poprve, co jsem mel pocit, ze sleduju uplne jine anime: bylo to naprosto nesrovnatelne s tim, co se poustelo na AF. Vim, ze to moc lidi neoceni, ale kdyby se nasel dobry HD raw, byl bych moc moc happy.

  ... coz mi pripomina, ze za HD encode Real Drive bych se taky nezlobil...

  Jinak vam preju hodne uspechu (nejen) s temito projekty a nenechte se odradit, jsou tady i ti, co DOKAZI ocenit spisovnou cestinu, uzasna karaoke a nadherne (cu HD) encody.

  r4in

  PS: nejak jsem to tu jeste neprochazel, ale fakt je k dispozici Blue-Ray rip Solid State Society?

  OdpovědětVymazat
 7. Je pravdou, že rozmlsaný konzument si raději stáhne DVDrip nebo encod s vyším rozlišením a potom samostané CZ titulky. (na nějaké super karaoke, které akorát zatěžuje procesor není zvědavej) Výroba encodu je myslim moc zdlouhavá a někdy dopadne i hůř než RAW viz Baccano (jiné FS skupiny ho mají v mnohem lepší kvalitě, např. AYU) AYU dokonce začli s vydáváním DVDripu. To se u nás jen tak nestane, i když je již třeba kompletní překlad! Čeká se jenom až někdo z týmu ten enkod vypotí a to i několik měsíců, viz. SSS kde jsem myslel, že to vázne u tebe právě z tvých odpovědí na mé dotazy. I přes tyto výhrady které k vám mám (ale i jiní kteří o tom raději nemluví) si myslím, že děláte prospěšnou práci a proto se nenechte ode mne vytočit a pokračujte dál.

  Co se týká mých komunikačních schopností tak jsem oproti Vám dost dole, protože v případě "Pepik + Vidlaci", kde předvádíte "zavedené jazykové standarty" jsem rozuměl každý pátý slovo... Ale bylo to příjemnější než číst slovník vysoké školy českého jazyka.

  Unlucky

  OdpovědětVymazat
 8. Unlucky: možná tě zklamu, ale Baccano! od SGS jsou DVD ripy. Pokud se ti nelíbí jejich kvalita, doporučuji napsat přímo morgarovi, já s tím těžko něco udělám, zdrojové ripy jsou poměrně luxusní 1280x720.

  r4in:

  Pravděpodobně to pro tebe bude menší šok, ale Moyashimon co běžel na AF byl HD (a pokud se nepletu, byl to stejný raw, jaký použili BSS, kteří s ním nic moc dál neprováděli). Tj. chyba bude pravděpodobně na straně projektoru (i když byl HD ready) nebo spíš plátna. V noci jsem tam nebyl, takže netuším.

  Ad SSS - o blr jsme nikdy ani neuvažovali. Celé to roční zdržení bylo zaviněno tím, že se čekalo na "profi" enkod od člověka ze zx, který se k tomu nakonec stejně nedokopal.

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj nikde jsem u vás nenašel titulky ke Stranger -Mukou Hadan-, můžu se zeptat proč je tu nemáte, no se v tom seznamu jmenují jinak? Díky.

  fr3ak

  OdpovědětVymazat
 10. špatně ses díval
  http://titulky.totan.cz/%5BToTan%5D_Stranger_Mukou_Hadan.ass

  OdpovědětVymazat